No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisinājās viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, kuru organizēja VAS “Elektroniskie sakari”. Tas pulcēja vairāk nekā 850 dalībnieku no vairāk nekā 40 valstīm, tajā skaitā vairāk nekā 90 augsta līmeņa nozares runātājus no Ziemeļvalstu padomes, Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta, Starptautiskās telekomunikācijas apvienības un citām institūcijām un starptautisku uzņēmumu vadītājus.  Forumā piedalījās arī ārvalstu un Latvijas amatpersonas – LR Ministru prezidents, Zviedrijas Enerģētikas un digitālās attīstības ministrs, Norvēģijas Digitalizācijas ministrs, LR Ekonomikas ministrs, LR Satiksmes ministrs, LR Vides un reģionālās attīstības ministrs un citi.. Pasākuma laikā notika augsta līmeņa biznesa un politiskas diskusijas par aktualitātēm 5G tehnoloģijas globālajā komercializēšanā, ar to saistītajiem inovatīviem biznesa modeļiem un iespējamajiem 5G pārrobežu sadarbības projektiem. Foruma laikā notika 5G tehnoloģiju izstāde un pirmais pasaulē 5G politikas veidotāju hakatons, kuru rezultātā tika izstrādāts visplašākais starptautiski pieņemtu principu apkopojums turpmākai 5G tehnoloģiju izstrādei un ieviešanai.

Foruma organizēšanā piedalījās vairāki uzņēmumi, sadalot atbildības sfēras. Mēs nodrošinājām foruma mārketinga komandas darba koordinēšanu, tajā skaitā mediju attiecību, sociālo tīklu komunikācijas, dizaina, tīmekļa vietnes uzturēšanas ekspertu darba koordināciju.

Mēs arī nodrošinājām komunikāciju mārketinga jautājumos ar foruma partneriem un sponsoriem Latvijā un pasaulē, tajā skaitā individuālu atskaišu sagatavošanu sponsoriem.

Pēc foruma norises, saņēmām pateicību no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pēces par ieguldījumu Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas foruma “5G Techritory” un Ziemeļvalstu digitalizācijas ministru padomes (MR-DIGITAL) tikšanās rīkošanā, veicinot Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējo sadarbību 5G tehnoloģiju attīstīšanā.

Attēls: Baltic Pictures