No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisinājās viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, kuru organizēja VAS “Elektroniskie sakari”. Tas pulcēja vairāk nekā 850 dalībnieku no vairāk nekā 40 valstīm, tajā skaitā vairāk nekā 90 augsta līmeņa nozares runātājus no Ziemeļvalstu padomes, Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta, Starptautiskās telekomunikācijas apvienības un citām institūcijām un starptautisku uzņēmumu vadītājus.  Forumā piedalījās arī ārvalstu un Latvijas amatpersonas – LR Ministru prezidents, Zviedrijas Enerģētikas un digitālās attīstības ministrs, Norvēģijas Digitalizācijas ministrs, LR Ekonomikas ministrs, LR Satiksmes ministrs, LR Vides un reģionālās attīstības ministrs un citi. Pasākuma laikā notika augsta līmeņa biznesa un politiskas diskusijas par aktualitātēm 5G tehnoloģijas globālajā komercializēšanā, ar to saistītajiem inovatīviem biznesa modeļiem un iespējamajiem 5G pārrobežu sadarbības projektiem. Īpaša uzmanība tika pievērsta tādām tēmām kā viedā pilsēta (Smart City), viedā mobilitāte (Smart Mobility), viedā rūpniecība (Industry 4.0) un viedā mediju vide un izklaides industrija (Smart Media & Entertainment). Foruma laikā notika 5G tehnoloģiju izstāde un pirmais pasaulē 5G politikas veidotāju hakatons, kuru rezultātā tika izstrādāts visplašākais starptautiski pieņemtu principu apkopojums turpmākai 5G tehnoloģiju izstrādei un ieviešanai.

Foruma organizēšanā piedalījās vairāki uzņēmumi, sadalot atbildības sfēras. Mēs izstrādājām integrētās komunikācijas stratēģiju un plānu uzmanības piesaistei forumam visā pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot šādām mērķa valstīm: Latvija, Lietuva, Igaunija, Vācija, Dānija, Polija, Zviedrija, Somija, Norvēģija, Japāna, Koreja, Ķīna, ASV, Lielbritānija, Beļģija.

Ieviešot stratēģiju, tika panāktas vairāk nekā 500 publikācijas dažādos pasaules medijos, organizāciju tīmekļa vietnēs, sociālajos tīklos. Par forumu rakstīja tādi nozīmīgi starptautiski mediji kā The Next Web, Forbes, Tech.eu, Yahoo news, u.c. Pasākumā piedalījās 64 mediju pārstāvji no 15 valstīm t.sk, no Forbes, Reuters, The Economist, Bloomberg, Tech.eu, Financial Times (Netherlands), DZone, tika noorganizētas 54 intervijas ar foruma runātājiem. Trīs mēnešu laikā Facebook tika veikts 61 ieraksts, kopā sasniedzot 21 300 auditoriju, 54 ieraksti Twitterī sasniedzot 72 086 cilvēkus un 50 ieraksti LinkedIn nodrošinot 46 846 impresijas. Trīs mēnešu laikā foruma tīmekļa vietni www.5Gtechritory.com apmeklēja vairāk kā 9300 apmeklētāji, kopā nodrošinot vairāk nekā 44 tūkstošus lapu skatījumu.

Nodrošinājām arī tiešo saziņu ar foruma partneriem un sponsoriem, mērķa auditorijām, t.sk. nozares nevalstiskajām organizācijām un valsts iestādēm, reklāmu izstrādi un izvietošanu, dalībnieku ielūgumu sagatavošanu un izsūtīšanas koordinēšanu, pirms foruma video izstrādi, filmēšanu foruma laikā ieskaitot intervijas ar foruma dalībniekiem, divu video izstrāde pēc foruma.

Pēc foruma norises, saņēmām pateicību no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces par ieguldījumu Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas foruma “5G Techritory” un Ziemeļvalstu digitalizācijas ministru padomes (MR-DIGITAL) tikšanās rīkošanā, veicinot Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējo sadarbību 5G tehnoloģiju attīstīšanā.

Attēls: Baltic Pictures