Jaunie zinātnieki skaidro Covid-19 vakcīnu mītus četros video

Vai vakcīnas ir eksperimentālas? Vai tās ietekmē reproduktīvo veselību? Vai vakcīnas bojā cilvēka imūnsistēmu? Kā darbojas dažādu ražotāju vakcīnas un kā tās atšķiras savā starpā? Kura informatīvajā telpā pieejamā informācija ir patiesa un vai kaimiņa teiktajam var ticēt? Latvijas iedzīvotājiem bija daudz jautājumu un neskaidrību par vakcīnām un vakcināciju.

Lai skaidrotu šos un vēl citus jautājumus, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvas, izveidojām četrus video, kuros jaunie zinātnieki no Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra, kas ikdienā strādā pie jaunu vakcīnu izstrādes un pēta SARS-CoV-2 vīrusu mutācijas izplatību Latvijā, sniedza atbildes un skaidroja populārākos mītus.

Katrā video zinātnieki sarežģītās vakcīnu izstrādes un sastāva lietas, izskaidroja vienkāršā valodā, papildinot stāstījumu ar animācijām. Šos video turpmāk izmantoja Izglītības un zinātnes ministrija, Slimību kontroles un profilakses centrs un citas iestādes, lai skaidrotu iedzīvotājiem vakcinācijas nozīmi. Video tika publicēti arī vienā no Latvijas  lielākajiem ziņu portāliem “Delfi” un demonstrēti Latvijas Televīzijā.

  1. Vakcīnu un vīrusu sacīkstes. Atbildes uz populāriem jautājumiem
  2. Kā darbojas mRNS vakcīnas?
  3. Kā darbojas adenovīrusa vektora vakcīnas?
  4. Kā darbojas proteīnu vakcīna?